23 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w szkole naszych Sąsiadów z Publiczne Przedszkole Nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Małopolskim, które obchodziło Jubileusz 5️0-lecia powstania placówki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
23 listopada, mieliśmy przyjemność gościć w szkole naszych Sąsiadów z Publiczne Przedszkole Nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Małopolskim, które obchodziło Jubileusz 5️0-lecia powstania placówki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uczniowie klas piątych w miesiącu październiku i listopadzie odkrywali świat nauki poprzez samodzielnie prowadzone doświadczenia. Celem eksperymentu (moczenie jajka w occie), przeprowadzonego przez klasę B było pozbawienie jajka skorupki i zmiana chemiczna jego strukturym. Ocet spowodował rozpuszczenie skorupki wapiennej oraz ścięcie białka. Jajko stało się gumowate. Uczniom udało się pomyślnie wykonać doświadczenie, możemy podziwiać zdjęcia wykonanych badań.
Natomiast uczniowie klasy 5A prowadzili hodowlę pleśni. Przekonali się, że nie jest to takie proste, ponieważ konieczne było zapewnienie pleśni białej odpowiedniej wilgotności i ciepła. Wyniki hodowli były mniej lub bardziej zadowalające dzieci. Ale przecież liczy się zdobyta wiedza i dobra zabawa.
/tekst: mgr U. Kania-Wiater/
13 października 2023 uczniowie klas: 4A, 4B i 5A uczestniczyli w wycieczce, której celem była dobra zabawa.
Pierwszym punktem było zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Uczniowie mogli samodzielnie wykonywać różne doświadczenia np.: oglądać prace szkieletu podczas jazdy na rowerze, prowadzić samochód w narkogoglach, jeździć wózkiem inwalidzkim po nierównym terenie. Muzeum było ciekawym punktem na mapie podróży wycieczki.
Kolejnym celem było zwiedzanie oraz warsztaty garncarskie w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Uczniowie podczas warsztatów wykonali przepiękne rzeźby zwierząt, które zabrali na pamiątkę. W Tokarni uczestnicy wycieczki zjedli również smaczny obiad. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Rezerwatu Przyrody Kadzielnia.
Wszyscy wrócili z wycieczki z dużą ilością pamiątek i w świetnym humorze.
/tekst: mgr U. Kania-Wiater/
21 listopada w naszej szkole odbyło się radosne i ciekawe wydarzenie. Ze swoim pomysłem warsztatów wystąpiła Luiza Ganczarska, córka pana Gerarda Ganczarskiego, która jest wokalistką i kompozytorką. Na spotkaniu zademonstrowała warsztat swojej pracy kompozytorskiej i scenicznej.
Głównym jednak celem było zrozumienie przez uczniów, jak ważne są różnorakie zainteresowania, hobby, i w jaki sposób uczynić z nich pożyteczną i radosną życiową pasję.
Uczniowie mieli okazję w sposób aktywny poznawać elementy muzyki, a nawet sami tworzyli swoją wspólną kompozycję.
Po warsztatach miały miejsce zdjęcia, rozmowy, a nawet rozdawane były autografy.
/tekst: mgr G. Ganczarski/
W ramach akcji "Światełko dla Łyczakowa", czyli zbiórki zniczy dla Polaków za granicą, która została przeprowadzona w dniach 18-27.10.23 r., zebrano łącznie 200 zniczy.
Pierwszą z partii biało-czerwonych zniczy, w dniu 20 października dostarczyła reprezentacja Orląt do TVP Rzeszów. Stamtąd znicze zostały zawiezione na Ukrainę.
Druga część zniczy została odwieziona przez delegację dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, do księdza Krzysztofa Kalamaszka. Znicze zostały dostarczone przez księdza do Szkoły Ogólnokształcącej Nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie. Szkolną tradycją jest opieka uczniów nad grobami na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Tam też będą zapalane zebrane przez nas znicze.
Bardzo dziękujemy za liczny udział w kolejnej zbiórce Szkolnego Koła Caritas, Szkolnej Rady Wolontariatu i Orląt.
/tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/
W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy 1a wykonali makiety miasta Sędziszowa Małopolskiego.
To była świetna współpraca!
15 listopada, każdy Pierwszoklasista z naszej szkoły otrzymał wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą przygotowaną przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w rożnych grupach wiekowych.
Za sprawą przygotowanej specjalnie Wyprawki Czytelniczej, zaproszono pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli.
Projekt został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. W skład każdej Wyprawki wchodzą:
Młodych czytelników zapraszamy do „smakowania dobrej literatury i sztuki” i życzymy wspaniałych przygód czytelniczych! Mamy nadzieję, że nauka czytania będzie dla Was prawdziwą przyjemnością, rozbudzi Waszą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasją czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.
11 listopada, w dniu 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, Orlęta wraz z Pocztem Sztandarowym wzięły udział w gminnych uroczystościach, które rozpoczęły się od przemarszu z flagami do kościoła pw. NNMP w Sędziszowie Młp.
Po uroczystej Mszy św., odprawionej w intencji Ojczyzny, przemaszerowano pod Pomnik Niepodległości, gdzie Orlęta Związku Strzeleckiego "Strzelec" złożyły ślubowanie.
Na zakończenie, odbyła się defilada wszystkich pododdziałów, a następnie odczytano rozkaz dowódcy Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka dotyczący m.in. awansów na wyższe stopnie strzeleckie i orlęce.
Gratulujemy!!!
Rota Przyrzeczenia Orląt ZS "Strzelec" Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka
W dniu 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy 6a i 6b pod opieką pani mgr Agaty Tabaczyńskiej-Mazan, pana mgr Łukasza Dumary oraz pana mgr Gerarda Ganczarskiego zaprezentowali program artystyczny, w którym starali się odpowiedzieć na pytanie czym jest wolność w życiu człowieka. Zaprezentowane scenki i wiersze oraz wykonane utwory muzyczne pozwoliły odbiorcom na zastanowienie się, jak wielowymiarową wartością jest niepodległość Ojczyzny – dar, o który trzeba cały czas dbać.
Patriotyczny wymiar akademii podkreśliła dodatkowo swoją obecnością drużyna Orląt pod opieką pani mgr Patrycji Idzik.
Po części artystycznej zostały wręczone nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych uczniów w szkolnym konkursie różańcowym.
/tekst: mgr A. Tabaczyńska-Mazan, mgr Ł. Dumara/
Śniadanie to posiłek, który stanowi podstawę każdego udanego i pełnego energii dnia. Warto więc zadbać o to, by dzieci od najmłodszych lat rozumiały jego znaczenie.
Dlatego 8 listopada 2023 r. klasy I-III obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Dzieci zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia oraz utrwaliły wiedzę na temat przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie zabrały się do przygotowywania zdrowych posiłków. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Uczniowie potrafili dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bali się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt.
W dniu 06.11.2023 r. w naszej szkole odbyły się pokazy z fizyki i chemii prezentowane przez grupę „Zaelektryzowani” z Lublina.
Tematem zajęć były właściwości fizyczno-chemiczne wybranych gazów. Na początku pokazu zastosowano prawo Bernoulliego do szybkiego wypełnienia powietrzem foliowego rękawa. Do kolejnego doświadczenia użyto helu, który zmieniał głos mówiącej osoby oraz wykorzystano hel do prezentacji siły wyporu działającej na balonik wypełniony tym gazem. W kolejnym doświadczeniu na wskutek odpowiednich reakcjach chemicznych wytworzono wodór i pokazano jego wybuchowe spalanie w powietrzu. Na koniec pokazu zaprezentowano doświadczenia z ciekłym azotem. Pokazy z fizyki i chemii wzbudziły w uczniach duże zainteresowanie.
/tekst: mgr H. Zięba/
W październiku Szkolna Rada Wolontariatu zorganizowała zbiórkę karmy dla kotów i psów pod hasłem „ZBIÓRKA NA CZTERY ŁAPY”. W akcji wzięli udział uczniowie z klas I-VIII. Zebrana karma powędrowała do potrzebujących zwierząt z terenu Sędziszowa Małopolskiego oraz Ropczyc. Celem zbiórki było propagowanie świadomej opieki nad zwierzętami oraz uwrażliwianie na potrzeby zwierząt. Z całego serca chcemy podziękować wychowawcom, uczniom oraz rodzicom.
/tekst: mgr K. Malska-Ziemińska/
W przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. 31.10 b.r. klasa 2a wraz z wychowawczynią, p. Krystyną Bieniek uczciła w wyjątkowy sposób Patrona naszej szkoły- Jana Pawła II. Uczniowie udali się przed tablicę pamiątkową, znajdującą się na frontowej ścianie budynku szkoły. Tam wspólnie rozmawiali na temat Świętego Patrona. Następnie w atmosferze zadumy modlili się przez wstawiennictwo Wielkiego Rodaka za uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zapalili też pod pamiątkową tablicą symboliczne znicze w barwach narodowych.
/tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/
Październik to miesiąc modlitwy Różańcowej. Dlatego w tym roku ponownie została ogłoszona w naszej szkole kolejna edycja "Konkursu Różańcowego". Jego adresatami byli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Konkurs dzielił się na trzy kategorie: klasy I-III i IV-V, miały za zadanie stworzyć różańce z różnych materiałów. Natomiast klasy VI-VIII miały za zadanie stworzyć lapbooki w tematyce różańca, jako modlitwy. Konkurs jak co roku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 44 osoby.
Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, żurawiny, drewnianych i plastikowych koralików, makaronu, pomponików, a nawet śrubek itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się ogromna. Dlatego też komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów.
Oto zwycięzcy konkursu:
W kategorii klas I-III:
miejsce I: Małgorzata Pokrzywa (3a)
miejsce II: Julian Bieniek (3a)
miejsce III: Oliwier Baster (2a)
W kategorii klas IV-V:
miejsce I: Antoni Drozdowski (4a)
miejsce II: Magdalena Hulek (5a)
miejsce III: Kacper Ochał (5a)
Natomiast w kategorii lapbooków:
W klasach VI-VIII zwyciężyli:
miejsce I: Wiktoria Zamorska (7a)
miejsce II: Zuzanna Rybka (7a)
miejsce III: Magdalena Pokrzywa (6a)
GRATULUJEMY!
Zostało też wyróżnione osiem prac.
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród będzie miało miejsce na najbliższym apelu szkolnym, z okazji Święta Niepodległości.
Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana w naszej szkole na parterze od piątku. Wszyscy uczniowie mogą oglądać wykonane prace, do czego zapraszamy.
Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak licznie uczestniczyli w tym konkursie.
/tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/
Październik to kolejna okazja do odkrywania tajemnic i zdobywania wiedzy w ramach projektu AKILIADA.
Uczniowie klasy 1b rozpoczęli fascynującą podróż edukacyjno-ruchową przez historię Igrzysk Olimpijskich do Paryża 2024!
Zobaczcie, jak się bawiliśmy w drugim wyzwaniu.
W dniach 27-29 października Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka zorganizowała strzelecko-orlęce zgrupowanie szkoleniowe, które odbyło się w Ociece.
I dzień zgrupowania
II dzień zgrupowania
- zajęcia z I pomocy medycznej, zajęcia topograficzne zakończone, zajęciami praktycznymi w terenie
- wykład Pana insp. ZS Jacka Magdonia o Pułkowniku Leopoldzie Lisie-Kuli - żołnierzu Niepodległości oraz insp. ZS we Lwowie Pana komendanta Eryka Mateckiego m.in. o swoich przeżyciach na froncie wojny na Ukrainie
- szkolenie z podstaw musztry, ćwiczenia
III dzień zgrupowania
- obsługa radia, ćwiczenia komunikacyjne w grupach i w parach
- budowa oraz składanie i rozkładanie karabinu akm
- ładowanie i rozładunek magazynków
- ćwiczenia z zakładania maski przeciwgazowej MP5
Na zakończenie rozpalono ognisko, gdzie przy kiełbasie Orlęta wymieniały się swoimi wrażeniami .
Wszystkie działania prowadzone były pod czujnym okiem zarówno strzelców jak i opiekunów.
Szkolne Koło Caritas i Szkolna Rada Wolontariatu po raz kolejny zorganizowały akcję "Sprzątanie opuszczonych grobów". 23 października 2023 roku w godzinach popołudniowych wolontariusze SKC i SRW udali się na cmentarz komunalny w Sędziszowie Młp. Tam porządkowali zaniedbane groby. Wzięli ze sobą worki, rękawice, narzędzia do sprzątania i znicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy oczyszczaniu grobów z liści, zbieraniu śmieci i pozostałości po sztucznych kwiatach. Odebrali ten czas, jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach.
Oprócz grobów zaniedbanych uczniowie wraz z p. Krystyną Bieniek i p. Katarzyną Szeligą-Babiarz zapalili znicze i pomodlili się przy uporządkowanych grobach, a także pomnikach poległych żołnierzy i rodaków. Nie zapomnieli także o modlitwie m. in. za ich zmarłą panią dyrektor szkoły Monikę Szarek, nauczyciela p. Jacka Flisa i koleżankę Milenkę Hulek. Całość akcji odbyła się w pięknej jesiennej aurze.
Opiekunowie SKC i SRW dziękują bardzo uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie.
/tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/
Od ubiegłego tygodnia nasza szkoła włączyła się do akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa, której organizatorami byli: Szolne Koło Caritas, Szkolna Rada Wolontariatu oraz Orlęta Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka.
To koordynowana przez Telewizję Rzeszów zbiórka białych i czerwonych zniczy, które 1 listopada zapłoną na polskich grobach na Ukrainie.
Jak co roku, i tym razem mogliśmy liczyć na naszą Społeczność Szkolną.
24 października, w dniu Wielkiego finału podkarpackiej akcji Światełko Pamięci dla Łyczakowa przedstawiciele Orląt zawieźli zebrane w szkole znicze do siedziby TVP3 Rzeszów
Dzięki Wam, dzięki tej akcji znicze z Polski 1 listopada zapłoną na tysiącach polskich grobach za wschodnią granicą - m.in na Cmentarzu Łyczkowskim, Janowskim i na Orlętach oraz w Jaworowie, Strzelczyskach i Pnikucie.
Dziękujemy!
Na piątkowym BIWAKU nocnym kontynuowaliśmy obchody klasowego Dzień Chłopaka w niecodzienny sposób.
Dziękujemy naszej wychowawczyni pani Eli, która zorganizowała biwak i wszystkiego dopilnowała oraz pani Beacie za opiekę. Ten dzień urozmaiciła nam gra terenowa na temat różnych epok, przygotowana przez dziewczyny z naszej klasy. Escape Room'y były odpowiednio i nastrojowo udekorowane. Gdy już skończyliśmy grę zjedliśmy pizzę, później włączyliśmy muzykę i wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy do wielu utworów. Razem graliśmy w tzw. „mafię”, pokera oraz oglądaliśmy film. Było super! Ta noc na pewno zostanie na długo w naszej pamięci. /Antosia
W dniu 20.10.2023 r. odbył się dawno planowany nocny BIWAK klasowy. Ojjj, dużo się działo!!! Dziewczyny przygotowały grę terenową, a chłopcy zaproponowali karaoke. Gra terenowa była na temat epok historycznych. Epoka lodowcowa, prehistoria, starożytność, średniowiecze, nowożytność i współczesność. W trakcie gry terenowej przyjechała do nas pizza. Gdy skończyliśmy kolację, która była bardzo smaczna, wróciliśmy do gry. Potem graliśmy wspólnie w mafię, pokera i robiliśmy wspólne zdjęcia. Było też karaoke, mogliśmy też oglądać film. Zasnęliśmy około godziny 3. Moim zdaniem wyszło super – za co dziękujemy naszej wychowawczyni!!! /Emilka
POKOJE ZADANIOWE - Escape Room – opisy:
Nasz Escape Room nosił nazwę "EPOKA LODOWCOWA". W naszym pokoju znajdował się labirynt, który chłopaki musieli przejść na ciemno, w środku labiryntu znajdowały się różne przedmioty, za które chłopaki dostawali punkty, a także kartki, które były częścią zadania - aby otrzymać hasło. Chłopaki byli podzieleni losowo na grupy, w których rozwiązywali różne zadania, i tak: Grupa 1 na zadanie miała krzyżówkę, Grupa 2 musiała odpowiedzieć na quiz, a Grupa 3 miała za zadanie ułożyć puzzle oraz odgadnąć nazwy kosmetyków do makijażu. Najwięcej punktów zdobyła 2 grupa, co uczyniła ich zwycięzcami w naszym pokoju zagadek. Chłopaki z każdej grupy mocno się starali i bardzo dobrze bawili. /Ola i Nikola P.
W naszej epoce „PREHISTORII” przygotowałyśmy trzy punkty z zadaniami i ostatnie przekierowujące do następnej epoki. W pierwszym punkcie zawarte były zagadki matematyczne po, których chłopcy dostali litery i musieli odgadnąć jakie to było słowo. W drugim punkcie musieli odgadnąć wiadomość zakodowaną szyfrem GADERYPOLUKI. W ostatnim punkcie przygotowałyśmy krzyżówkę z hasłem „prehistoria” i to słowo dopełniło hasło zapalające światło. Gdy chłopcy zapalili światło mogli rozwiązać ostatnią zagadkę matematyczną i przejść do kolejnej epoki. Było świetnie! /Tosia, Zosia, Emilka
Przygotowałyśmy epokę związaną ze „STAROŻYTNOŚCIĄ”. Opracowałyśmy trzy zagadki, których rozwiązanie prowadziło grupy do kolejnej epoki. Chłopcy sprawnie poradzili sobie z zadaniami, a my rewelacyjnie się bawiłyśmy przygotowując tę grę. /Julia, Anita
Grupa, w której byłyśmy nawiązywała do „ŚREDNIOWIECZA”. Przygotowaliśmy labirynt z różnymi pytaniami. Po przejściu labiryntu uczestnicy musieli pokonać smoka mieczem. /Wiktoria, Zuza, Wera
Nasz Escape Room był epoką „NOWOŻYTNOŚCI”. Przedstawiłyśmy z Madzią informacje i ciekawostki o baroku i renesansie. Zadania, który przygotowałyśmy dotyczyły matematyki i fizyki. Aby chłopcy mogli dotrzeć do ostatniej sali, musieli znaleźć dwa jabłka skrzętnie ukryte, dodać do siebie liczby na nich napisane i wtedy wychodził nr kolejnej sali – pokoju zagadek. Chłopcy bardzo dobrze sobie porazili z zadaniami i przy tym świetnie się bawili. /Milena
Podczas gry Escape Room, w którą zaangażowały się wszystkie dziewczyny z naszej klasy, została nam przydzielona klasa numer 28 i epoka „WSPÓŁCZESNOŚĆ”. Miałyśmy ostatnią epokę, więc nasze zadanie było ostatnim punktem gry. Przygotowałyśmy rekwizyty i gazetkę, a zadaniem do zrobienia był quiz. Pytania dotyczyły współczesności, budynków, samochodów, muzyki itp. Każdy z grupy chłopaków losował pytanie i odpowiadał indywidualnie. Za dobrą odpowiedź chłopcy otrzymywali małą paczkę żelków. Po ukończeniu naszego zadania wszyscy z klasy udali się do klasy, w której było zakończenie Escape Room'u. Ogólnie chłopcy odpowiadali raczej poprawnie na wylosowane pytania i dobrze się bawili. /Aniela i Julita
WRAŻENIA CHŁOPCÓW:
Naszym zdaniem gra terenowa przygotowana przez dziewczyny była najciekawszą atrakcją tego biwaku, gra terenowa była na temat różnych epok. Aby przejść do następnej epoki należało wykonać zadania związane z daną epoką. Było extra!!! /Szymon, Franek, Wojciech
Na początku BIWAKU była bardzo fajna i ciekawa gra terenowa, która była dla nas niespodzianką. Podobało nam się wspólne karaoke, można było potańczyć i pośpiewać. Graliśmy również w pokera. Było bardzo miło. Dziękujemy wychowawczyni i koleżankom z klasy za zorganizowanie tego czasu. /Paweł, Olek, Radek
Było bardzo wyśmienicie! Dziewczyny przygotowały grę terenową, która była bardzo ciekawa i była dla nas zaskoczeniem. Bardzo podobała nam się też wspólna gra w mafię i w pokera. Na dyskotece były świetne piosenki. Potem oglądaliśmy film, który był śmieszny i ciekawy. Poszliśmy spać ok. 4:00. Jesteśmy bardzo zadowoleni i wdzięczni za Biwak – chociaż nadal trochę niewyspani... /Julek Ch., Mikołaj, Tomek, Igor
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w roku obchodów 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. To święto uczciliśmy w naszej szkole dnia 19.10.2023 r. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas siódmych pod kierunkiem wychowawców: p. mgr P. Idzik i p. mgr E. Hulek, nad oprawą muzyczną czuwał p. mgr G. Ganczarski.
Pierwsza część programu miała charakter wzniosły i poważny. Druga część – żartobliwa, zatytułowana: „Codzienne rozterki nauczycieli”, przedstawiała rozmowy pedagogów toczące się w pokoju nauczycielskim. Nie zabrakło radosnych piosenek i słów podziękowania kierowanych pod adresem nauczycieli. Wyśpiewane i zagrane na koniec programu gromkie „Sto lat”, to wspaniałe życzenia dla wszystkich tych, bez których nasza szkoła nie mogłaby istnieć. Wszak Dzień Edukacji Narodowej nie jest jedynie świętem nauczycieli, to święto całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów oraz rodziców.
Program artystyczny został ciepło przyjęty przez publiczność, a brawa, uśmiech i zadowolenie malujące się na twarzach zebranych, były dla występujących najmilszą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości.
Następnie głos zabrał Dyrektor szkoły p. mgr Benedykt Czapka. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie akademii. Poinformował zebranych o przyznanych nagrodach dyrektora dla nauczycieli i dla pracowników obsługi oraz o przyznanej nagrodzie burmistrza w bieżącym roku szkolnym.
Dziękujemy społeczności uczniowskiej oraz Szkolnej Radzie Rodziców za miłe słowa i życzenia składane pedagogom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
/tekst: mgr E. Hulek/
Nagrania akademii dostępne poniżej:
Powered by aSc EduPage